Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
REKORDOWE POPARCIE DLA DZIAŁAŃ POLICJI
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.
-
DZIELNICOWI I PROFILAKTYK ROZMAWIALI W SZKOŁACH O CYBERPRZEMOCY I AKCJI „PATRZ I SŁUCHAJ”
Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szemudzie wspólnie z wejherowskim profilaktykiem przeprowadzili spotkania profilaktyczne w dwóch szkołach w Bojanie i Kielnie dotyczące tematyki cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadanki profilaktyczne mają na celu uświadomienie młodym ludziom, że zachowania zabronione pociągają za sobą konsekwencje prawne oraz jak ważne jest własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
-
POLICJANCI POMAGALI W ORGANIZACJI GMINNEGO TURNIEJU BRD
W Szkole Podstawowej w Orlu odbyły się eliminacje gminne do udziału w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych. Dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem wydziału ruchu drogowego udzielili pomocy przy realizacji przedsięwzięcia.
-
DZIELNICOWI ZATRZYMALI 15-LATKĘ POSIADAJĄCĄ NARKOTYKI ORAZ 16-LATKA KTÓRY ODPOWIE ZA UDZIELENIE NARKOTYKÓW
Do sądu rodzinnego w Wejherowie trafi sprawa 15-latki, u której policjanci ujawnili marihuanę oraz 16-latka, który jej udzielił narkotyków. Nieletni zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Szemudzie.
-
POLICJANTKI ROZMAWIAŁY Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM
Policjantki w ramach akcji „Na drodze Patrz i Słuchaj” wspólnie z przedstawicielem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. Funkcjonariuszki przybliżyły uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniały o noszeniu odblasków.
-
ZDERZENIE SAMOCHODU OSOBOWEGO Z KOPARKĄ NA TRASIE BIESZKOWICE - KOLECZKOWO
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Bieszkowice – Koleczkowo. Doszło tam do zderzenia samochodu volkswagen golf z koparką. W wyniku zdarzenia pasażer vw został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmą się policjanci dochodzeniowo- śledczy, którzy będą wyjaśniali szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.
-
RUSZYŁA AKCJA „NA DRODZE-PATRZ I SŁUCHAJ”
Ruszyła akcja informacyjno - edukacyjna pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Działania te są głównie skierowane do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego ale także i do kierujących pojazdami. Działania będą realizowane do końca września 2019 roku.
-
POLICJANCI DROGÓWKI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ Z SĄDOWYM ZAKAZEM
Policjanci zatrzymali mężczyznę , który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko promil. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
DZIELNICOWI I PRZEWODNICY PROWADZILI WSPÓLNE DZIAŁANIA W SKM
Policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Poszukiwani, narkotyki, skm", podczas których zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki. W realizowanym przedsięwzięciu brali udział dzielnicowi wspólnie z przewodnikami psów służbowych.
-
DZIELNICOWI W PARKU ZATRZYMALI 16-LATKA Z NARKOTYKAMI
Policja wejherowska wczoraj realizowała działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Podczas tej akcji funkcjonariusze sprawdzali wszelkie miejsca, gdzie mogła się gromadzić młodzież tj. parki, dworce, centra handlowe oraz punkty sprzedaży alkoholu pod kątem dostępu nieletnich.