Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
POZNAŃ- POLICJANCI POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO RODZEŃSTWA
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul. Fabrycznej w Poznaniu. Od tamtego czasu nie powrócili do miejsca zamieszkania i nie nawiązali kontaktu z rodziną. Według informacji policjantów, w ostatnich dniach, zaginieni przebywali na terenie nadmorskich miejscowości w woj. zachodniopomorskim i pomorskim.
-
POLICJANCI PO SLUŻBIE ZATRZYMALI KOBIETĘ, KTÓRA FAŁSZOWAŁA UMOWY KREDYTOWE
Policjanci z wejherowskiej komendy, będący po służbie w trakcie powrotu do domu, zareagowali na widok 53- latki, która fałszowała w pociągu umowy kredytowe. Dzięki reakcji funkcjonariuszy kobieta nie wykorzystała umów na prywatne potrzeby, natomiast została zatrzymana i kolejną noc spędziła w policyjnym areszcie. Wczoraj mieszkance powiatu wejherowskiego zostały przedstawione zarzuty. Za przestępstwo podrabiania dokumentu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
POLICJANCI PRACOWALI PRZY WYPADKU Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTY
Wejherowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Rumi, na skrzyżowaniu ulic Kosynierów i Dębogórskiej. Na miejscu pracowali policyjni specjaliści, którzy wyjaśniali wszystkie okoliczności zdarzenia.
-
WIZYTA W PRZEDSZKOLU „KRECIK”
W piątek policjanci odwiedzili dzieci z przedszkola „Krecik” w Wejherowie. Podczas rodzinnego spotkania, mundurowi przypomnieli najmłodszym, jak bezpiecznie bawić się nad wodą, w lesie, czy na podwórku w trakcie spędzania lata. Stróże prawa podczas wizyty zaprezentowali maluchom sprzęt służbowy oraz policyjny radiowóz.
-
O BEZPIECZEŃSTWIE W WEJHEROWSKIM KINIE
Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie spotkały się z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w Wejherowskim Centrum Kultury. Funkcjonariuszki przed seansem kinowym omówiły zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.
-
USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA POSIADANIE I UDZIELANIE NARKOTYKÓW
Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali 27-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna również handlował narkotykami. Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
-
TELEFON BEZPIECZEŃSTWA - INFORMATION FOR FOREIGN TOURISTS
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.
-
POLICJANCI RADZĄ BY WAKACJE BYŁY BEZPIECZNE
Już w piątek rozpoczną się wakacje. W tym czasie nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, jak każdego roku czuwać będą policjanci. Podczas prowadzonej akcji mundurowi skontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie przejawy demoralizacji osób nieletnich. Przypominamy, rodzice i opiekunowie powinni pamiętać by dzieci odpowiednio przygotować na wakacje by były dla najmłodszych bezpieczne.
-
WSPÓLNE ĆWICZENIA SŁUŻ RATOWNICZYCH
Samochód uderzył w drzewo i przewrócił się na jezdnię, 3 osoby ranne trafiły do szpitala, to bilans wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kębłowie na ul. Chłopskiej. Zdarzenie to okazało się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy służb ratunkowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz 18 Wojskiego Oddziału Gospodarczego z Wejherowa. Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku wypadku drogowego z udziałem obcokrajowców.
-
POLICJANCI W SZKOŁACH W BOJANIE, ŁEBNIE I ŁEBIEŃSKIEJ HUCIE
We wtorek policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzili uczniów szkół mieszczących się w Bojanie, Łebnie i Łebieńskiej Hucie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego, podczas zabaw i wypoczynku w mieście, w lesie i nad wodą. Młodzież natomiast mogła posłuchać o uzależnieniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich.