Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci nakładają mandaty związane z naruszeniem przepisów
Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej oraz Straży Leśnej pojawiły się w różnych miejscowościach powiatu. Mundurowi sprawdzają parki, tereny leśne, plaże i inne miejsca gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy. Łącznie w terenie dzisiejszej doby będzie 130 wszystkich razem funkcjonariuszy skierowanych do służby, w tym prawie 100 policjantów. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Ws
-
Pomorscy policjanci kontrolują i egzekwują przestrzeganie zasad w związku z epidemią koronawirusa
W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne ograniczenia. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Na terenie pomorskich miast należy spodziewać się więcej patroli. Policjanci będą wyciągali konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów w związku z epidemią.
-
Pomorscy policjanci kontrolują i egzekwują przestrzeganie zasad w związku z epidemią koronawirusa
-
Wysokie konsekwencje finansowe za nieprzestrzeganie kwarantanny
-
Kary dla osób, które nie stosują się do kwarantanny - współpraca policjantów ze służbami sanitarnymi
-
Kolejne ujawnione wykroczenia przez policjantów – sprawcy zostali ukarani mandatami
Funkcjonariusze wejherowskiej komendy oraz jednostek podległych prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Do codziennej służby skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy kontrolują parki, plaże nadmorskie i przy jeziorach oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. W działania zaangażowali się również funkcjonariusze innych służb mundurowych. Wczoraj w nocy policjanci z Gniewina ujawnili 3 przypadku naruszenia obowiązując
-
Wspólne patrole z innymi służbami oraz kary za naruszenie przepisów
Od 1 kwietnia na ulice Wejherowa i innych miejscowości powiatu skierowano więcej policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Wejherowie i Rumi patrolowali miejsca objęte zakazem wstępu i stanowczo reagowali na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wczoraj patrol drogówki ukarał trzech mężczyzn mandatami, za to że nie przestrzegali zakazu dotyczącego grupowania się i zachowania między sobą odpowiedniej bezpiecznej przynajmniej dwumetrowej odległości. Następnie w nocy w Wejherowie także patrol prewencji ukarał trzy inne osoby za takie samo wykroczenie.
-
WZMOŻONE KONTROLE PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW
-
JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ? SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ APLIKACJI „KWARANTANNA DOMOWA” - FILM INSTRUKTAŻOWY
-
POLICJA EGZEKWUJE PRZESTRZEGANIE ZASAD W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA