Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uważaj na oszustów, którzy działają metodą „na blik-a”
Wejherowscy policjanci ponownie ostrzegają przed nową metodą oszustów na tzw. "Blika". Oszuści wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, po czym logują się do nich. Kolejnym krokiem przestępców jest znalezienie na liście znajomych osoby, do której wysyłają wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy na zakupy. Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na blik-a”. Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc fi
-
Policjanci w Rumi pracują nad sprawami oszustw metodą „na funkcjonariusza”
Policjanci z Rumi pracują nad sprawami oszustów działających metodą „na funkcjonariusza”. W związku z prowadzonymi czynnościami w tych sprawach zostały sporządzone portrety pamięciowe sprawców tych przestępstw. Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzn proszone są o kontakt z policjantami z Rumi.
-
Kierująca nissanem uderzyła w drzewo
Dziś rano policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w rejonie miejscowości Bieszkowice. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia, gdzie kierująca nissanem uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta została przewieziona do szpitala w Gdańsku. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.
-
Policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę, nie miał uprawnień, był pod wpływem i posiadał narkotyki
W środę policjanci z Rumi zatrzymali 20-latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu, posiadał przy sobie także narkotyki. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień do kierowania.
-
Dzielnicowi zatrzymali dwie osoby poszukiwane
Dziś rano dzielnicowi z komendy powiatowej zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 28-letni mieszkaniec Wejherowa poszukiwany był sądowym nakazem za wcześniejsze kradzieże i rozboje. Już trafił do aresztu, w którym spędzi przynajmniej najbliższy rok. Natomiast trzy dni temu także dzielnicowi zatrzymali inną osobę poszukiwaną sądowym nakazem. Również 63-latka już trafiła na dwa lata do zakładu karnego.
-
DZIŚ DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"
27 lutego na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.
-
Drugoklasiści z Karczemek odwiedzili policjantów
Dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach odwiedziły policjantów w Wejherowie. Mundurowi oprowadzili uczniów po budynku komendy oraz zaprezentowali policyjny radiowóz. Funkcjonariusze podczas spotkania opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
-
Poszukujemy mężczyzny mającego związek z rozbojem w Redzie
Policjanci z Redy poszukują sprawcy rozboju. Mężczyzna którego wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu w autobusie, napadł na współpasażera, uderzył go w twarz, a potem chciał ukraść telefon. Każdy kto rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Redzie.
-
Sprawcy rozboju zostali zatrzymani przez kryminalnych
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali kobietę oraz dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Noc spędzili w policyjnej celi. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. W piątek zostali przez sąd aresztowani na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
-
DZIŚ DZIAŁANIA "BEZPIECZNY PIESZY"
W poniedziałek, 24 lutego na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.