Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
26-LATEK UKRADŁ ROWER-TERAZ GROZI MU DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego, który z jednej ulic na terenie miasta Reda ukradł rower o wartości niemal dwóch tysięcy złotych. Wczoraj został zatrzymany przez policjantów. Został także przesłuchany i usłyszał zarzuty.
-
POLICJANCI REALIZUJĄ DZIAŁANIA „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
Już niebawem kończy się pierwszy miesiąc roku szkolnego. W związku z tym mundurowi przypominają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz kierowcom o zachowaniu szczególnych środków ostrożności w rejonie szkól i przedszkoli w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
OBYWATELSKIE ZGŁOSZENIE O NIETRZEŹWYM KIEROWCY
Wieczorem w sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 55-letniąś mieszkankę Niemiec, która kierowała samochodem, mimo, że w organizmie miała prawie 3 promile alkoholu. Zatrzymanie nastąpiło w wyniku właściwej postawy świadka zdarzenia, który natychmiast powiadomił policjantów o tym, że kierująca skodą jedzie całą szerokością jezdni i tym . Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
-
PIERWSZOKLASIŚCI ODWIEDZILI POLICJANTÓW
W piątek wejherowscy policjanci gościli w komendzie dzieci ze Szkoły Społecznej w Wejherowie. Mundurowi podczas odwiedzin przedstawili najmłodszym zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zapoznali uczniów z pracą policjanta. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się radiowozy oraz policyjny areszt.
-
DEBATA O CYBERPRZEMOCY
Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie jutro organizują debatę ewaluacyjną POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Spotkanie odbędzie się 26 września2017 roku o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
-
WEJHEROWSCY POLICJANCI BRALI UDZIAŁ W DZIAŁANIACH EDWARD
W ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych wejherowscy policjanci uczestniczyli w działaniach pn. „EDWARD“. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków. Podczas prowadzonych kontroli drogowych oraz pogadanek, mundurowi uświadamiali uczestnikom ruchu, że sami też mają duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach.
-
KRYMINALNI ZATRZYMALI DWÓCH MĘŻCZYZN W ZWIĄZKU Z KRADZIEŻAMI I WŁAMANIAMI
Dzięki pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn lat 32 i 34. Sprawcy włamywali się domków jednorodzinnych skąd kradli różne przedmioty, ukradli także samochód. Za popełnione przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
-
JUŻ JUTRO DZIAŁANIA „EDWARD” NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
Podczas obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” 21 września 2017 roku w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie druga edycja 24-godzinnych działań pn. „EDWARD”. Działania odbywają się cyklicznie tego samego dnia miesiąca i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W akcji uczestniczyć będą policjanci z wejherowskiej drogówki.
-
„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY” W POWIECIE WEJHEROWSKIM
Policjanci z powiatu wejherowskiego kontynuują spotkania przedszkolakami oraz uczniami klas młodszych szkół podstawowych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowy, a także o różnych sytuacjach które mogą się wydarzyć na placu zabaw czy nawet w domu. Do końca tego miesiąca funkcjonariusze będą realizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i będą spotykali się z dziećmi.
-
POTRĄCENIE NA UL. POMORSKIEJ W WEJHEROWIE
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Pomorskiej. Na przejściu dla pieszych został potrącony 66-latek. Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 44-letni kierowca był trzeźwy, natomiast 66-letni pieszy był nietrzeźwy. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.