Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
POLICJANCI ROZDAWALI OPASKI „NIEZGUBKI” NA PLAŻY W LUBIATOWIE
Policjanci w ramach dbania o bezpieczeństwo w wakacje sprawdzają okolice zbiorników wodnych w wejherowskim powiecie, nad którymi znajdują się miejsca wypoczynku letniego. Tam policjanci w trakcie swojej służby pojawiają się częściej. Ich celem jest wyeliminowanie zagrożeń dla osób wypoczywających. Zdarzają się przypadki, kiedy policjanci otrzymują informację o zaginięciu dziecka na plaży czy w innym miejscu. Dla rodziców i opiekunów to ogromny stres. Dlatego też aby poszukiwania przebiegały szybciej, funkcjonariusze na plaży w nadmorskiej miejscowości Lubiatowo –rozdawali opaski „niezgubki”. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.
-
POLICJANCI SPOTKALI SIĘ MŁODZIEŻOWYMI DRUŻYNAMI POŻARNICZYMI PODCZAS BIWAKU
Wejherowscy policjanci spotkali się z uczestnikami wypoczywającymi na biwaku z Gniewinie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z obozowiczami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz o odpowiedzialności za popełniane czyny karalne. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
-
POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOKARY WYJEŻDŻAJĄCE NA WYCIECZKI Z DZIEĆMI
Od początku wakacji trwa sezon związany z wyjazdami na różne wycieczki. Dla wielu osób to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Dzisiaj rano policjanci kontrolowali autokar, który po przeprowadzonej kontroli wyjechał z dziećmi z półkolonii na wycieczkę do Słupska.
-
KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA DAJE NOWE MOŻLIWOŚCI
W ostatnim czasie poszerzona została funkcjonalność działającej od ubiegłego roku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez którą za pomocą Internetu można łatwo i anonimowo zgłaszać policjantom problemy.
-
35-LATEK W PUDEŁKU PO PAPIEROSACH MIAŁ AMFETAMINĘ, A POD DYWANIKIEM SAMOCHODOWYM MARIHUANĘ
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie skontrolowali kierowcę vw passata. Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że jest on pod wpływem narkotyków oraz ma przy sobie zabronione substancje. Policjanci pod dywanikiem samochodowym znaleźli marihuanę, a w paczce papierosów amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
POLICJANT POMÓGŁ POSZKODOWANEMU W WYPADKU MĘŻCZYŹNIE
Będący po służbie policjant, podczas powrotu do domu, był świadkiem wypadku drogowego. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się i pobiegł do rozbitego samochodu. Tam przy udziale innych osób postronnych wydobyto kierowcę z pojazdu. Następnie po udzieleniu pomocy, miejsce wypadku zostało zabezpieczone i oznaczone. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe.
-
POLICJANCI W WEJHEROWSKIM PARKU ROZDAWALI DZIECIOM OPASKI „NIEZGUBKI”
Niemal codziennie na plażach, w centach handlowych, na festynach i innych miejscach gubią się dzieci. W większości przypadków udaje się je odnaleźć całe i zdrowe, ale to dla nich niewyobrażalny stres. Aby poszukiwania przebiegały szybciej, w piątek stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie rozdawali w miejskim parku na placu zabaw opaski „niezgubki”, na których można wpisać numer telefonu do rodzica bądź opiekuna. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.
-
OD DZIŚ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH
W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie dziś od samego rana aż do niedzieli realizują działania „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierowców jadących z nadmierną prędkością. Najczęstszym powodem wypadków drogowych jest właśnie nadmierna prędkość.
-
KAŻDEGO DNIA POLICJANCI OTRZYMUJĄ KOLEJNE ZGŁOSZENIA POPRZEZ KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIEC
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wejherowscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej.
-
POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 210 KG NIELEGALNEGO TYTONIU
Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali kierowcę fiata doblo, który przewoził w samochodzie ponad 210 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 210 tys. zł.